Aktuality CSR

Vyhlášení studentské soutěže ČZU Campus Sustainability Challenge 2023

Naučná stezka kampusem

Přihlášky do soutěže do 31.5.2023

Ukliďme ČZU & Suchdol!

Srdečně zveme všechny, na úklidovou akci

„Ukliďme ČZU & Suchdol“

pořádanou  studenty ČZU 

31.3.2023 od 9:00 do 14:00 hod. 

YOUTHSPEAK FORUM

Studentská organizace AIESEC pořádá 7. ročník konference YOUTHSPEAK FORUM

14. dubna 2023

náměstí Junkových 2808/2, Praha 5

ČZU součástí CRP UNILEAD

ČZU byla v roce 2022 garantem jednoho z témat centralizovaného rozvojového projektu UNILEAD (University leaders in SDGs) - Hospodaření s vodou, dešťová a šedá voda

10 tipů na úsporu energie nejen na kolejích

10 tipů na úsporu energie nejen na kolejích - malé změny s velkým dopadem.

ČZU obhájila své postavení nejudržitelnější vysoké školy v ČR

Česká zemědělská univerzita v Praze opět 1. v ČR a světově v první 50 mezinárodního hodnocení udržitelnosti a dopadu na životní prostředí UI GreenMetric World University Rankings

CSR Konference 2023 - Společně k udržitelné budoucnosti nejen vysokých škol

Dvoudenní mezioborová konference o komplexním přístupu k udržitelnosti

20. - 21. dubna 2023

Aula ČZU, Praha - Suchdol

Giving Tuesday - celosvětový den štědrosti a dobrých skutků

Pojďte s námi darovat kousek dobra na Giving Tuesday
dne 29. 11. 2022

 

ČZU je nejúspěšnější z českých univerzit v naplňování principů udržitelnosti. Celosvětově je na 158. místě

Velké srovnání 700 univerzit z hlediska naplňování environmentální dimenze udržitelnosti přináší nejnovější žebříček QS World University Rankings. Česká zemědělská univerzita v Praze v něm figuruje na 158. místě a z českých univerzit je nejlepší.

Bezodpadová Laboratoř zpracování biomateriálů

Laboratoř zpracování biomateriálů Fakulty lesnické a dřevařské ve svém provozu hospodaří udržitelně s téměř nulovými odpady z opracovávaného dřeva.

Zástupci ČZU uspěli na mezinárodní soutěži Solar Decathlon Europe 21-22

Oddělení rozvoje a udržitelnosti podpořilo zástupce ČZU, kteří se jako součást týmu FirstLife zúčastnili mezinárodní studentské soutěže SDE 21-22

Mezinárodní soutěž ReThink Waste Challenge

Přijměte výzvu a přihlaste se jako tým do mezinárodní soutěže ReThink Waste Challenge

Pozvánka na konferenci POTRAVINOVÝ ODPAD

Plýtvání potravinami je celosvětový problém s ekologickými, ekonomickými a sociálními dopady. Výzkumy uvádí, že zhruba 1/3 vyprodukovaných potravin je vyhozena. Zajímá vás více? 

Nábor hrdinů 11.10.2022

Hledáme hrdiny - hledáme dárce kostní dřeně

Registrace v aule ČZU 11.10.2022 od 10:00 do 18:00 hod.

Absolventka ČZU vítězem soutěže Zelená střecha roku 2022

ČZU vzdělává kvalitní profesionály. Za vítězným projektem a realizací v kategorii Veřejná střecha intenzivní stojí absolventka ČZU Ing. Vendulka Vaněčková

Zářijová výzva Do práce na kole (nebo pěšky či poklusem) 2022

Pojďme společně udělat něco pro sebe i planetu. Zapojme se společně do zářijové výzvy Do práce na kole (nebo pěšky či poklusem).

Filmová soutěž

Připravte si svůj vlastní krátký film o tématech souvisejících s udržitelnou a inovativní ekonomikou a soutěž o cenu 3 500 PLN. Přihlásit se můžeš do 31.5.2022.  

Sustainable Research Symposium

19. 5. 2022 se v Utrechtu koná Sustainable Research Symposium, které proběhne hybridní formou.

Staňte se aktérem udržitelné změny na ČZU!

Aby se stal život na planetě Zemi příznivější, přijaly státy OSN 17 cílů udržitelného rozvoje (Sustainable Development Goals – SDGs), které mají eliminovat sociální, ekonomické i environmentální problémy a zajistit, aby všichni lidé mohli žít důstojný život. SDGs přinášejí plán vedoucí k ochraně naší planety před změnou klimatu a spoustě dalšího.

ČZU obhajuje své prvenství v udržitelnosti

V letošním ročníku mezinárodního žebříčku UI Green Metric University Ranking, který hodnotí udržitelnost univerzit, se ČZU umístila na 62. místě z celkových 956 univerzit.

Evropská komise udělila České zemědělské univerzitě v Praze prestižní cenu HR Excellence in Research

Česká zemědělská univerzita v Praze získala 12. 11. 2021 prestižní ocenění HR Excellence in Research, tzv. HR Award. Zařadila se tak do společenství organizací, které jsou zárukou evropského standardu péče o zaměstnance, a prokázala, že patří mezi univerzity splňující parametry transparentní vzdělávací a vědecko-výzkumné instituce 21. století.

Už jedině po schodech

ČZU záleží na zdraví svých zaměstnanců a studentů, a proto se rozhodla je pozitivním způsobem motivovat ke zdravějším návykům.

Nejlepší odpad je ten, který nevznikne

ČZU soustavně předchází vzniku plastového odpadu a snaží se také zamezit používání jednorázových plastů v provozovnách svého kampusu. V restauracích Hodně dobré jídlo v kampusu ČZU je zaveden systém vratných kelímků na kávu a nově také vratných krabiček na jídlo. Přechod na opakovaně použitelné obaly je rozhodně krokem k šetrnějšímu chování člověka k přírodě.

CSR Konference ČZU 2021

Minulý týden v úterý 9. 11. se v Aule České zemědělské univerzity v Praze uskutečnila CSR Konference ČZU 2021 s názvem „Společenská odpovědnost a udržitelnost na vysokých školách“.

Youth Climate Pact Challenge

Youth Climate Pact Challenge vyzývá mladé lidi k navržení projektu, který nabídne možnost zmírnění důsledků klimatické změny. Ten, kdo nemá vlastní nápad, se může připojit k týmu s rozpracovaným projektem.

Urban Greenhouse Challenge

Výzva spočívá v navržení reálné městské farmy, která zlepší kvalitu života obyvatel v jedné ze čtvrtí s nižšími příjmy ve Washingtonu DC. Výzva je realizována v anglickém jazyce. 

ČZU se stala členem Platformy odpovědného veřejného zadávání

Členstvím v Platformě odpovědného zadávaní sdružen pod Ministerstvem práce a sociálních věcí se ČZU přihlásila ke strategickému přístupu ve veřejném nakupování.

ČZU vydala CSR report 2020

V posledních letech je ČZU hodnocena jako nejudržitelnější univerzita v Česku. Figuruje na předních místech mezinárodních žebříčků v oblasti CSR a udržitelného rozvoje. 

Inspirujte se udržitelným přístupem studentů ČZU

ČZU se v rámci mezinárodní spolupráce s V4 Green Universities zúčastnila video soutěže, jejímž cílem bylo povzbudit zaměstnance a studenty ČZU k vlastní iniciativě při ochraně klimatu.

ČZU podporuje studentské projekty usilující o udržitelnější kampus

Do letošního ročníku ČZU Campus Sustainability Challenge se přihlásilo 11 ambiciózních studentských projektů se společným cílem zlepšit život v kampusu.

ČZU se umístila na prvním místě v Národní ceně České republiky za společenskou odpovědnost

Česká zemědělská univerzita v Praze se umístila na prvním místě v Národní ceně České republiky za společenskou odpovědnost 2020 v kategorii Veřejný sektor, velké a střední podniky – chytré inovace. ČZU zároveň získala ocenění Společensky odpovědná organizace II. stupně a mezinárodní ocenění Evropské nadace pro management kvality „Committed to Sustainability“, vycházející z Modelu excelence EFQM.

Studenti na Den Země 2021 uklidili areál ČZU

Studenti si uvědomují důležitost ochrany životního prostředí, a proto se rozhodli uspořádat úklid v kampusu ČZU právě na Den Země, kdy je toto téma celosvětově podporováno.

Online běžecké závody ČZU

12 minut běhu! Odměnu z ČZU shopu získají ti, kteří za tuto dobu uběhnou nejdále. Jaká fakulta naběhá nejvíce kilometrů?

ČZU Campus Sustainability Challenge 2021

ČZU vyhlašuje ČZU Campus Sustainability Challenge 2021, jejímž cílem je rozšířit principy udržitelného rozvoje mezi zaměstnance a studenty ČZU.

Cíle udržitelného rozvoje OSN

ČZU aktivně přispívá k naplňování všech cílů udržitelného rozvoje OSN a ráda by k tomu motivovala také své studenty.

V4GU video soutěž

V rámci mezinárodní spolupráce na projektu V4 Green Universities vyhlašuje ČZU video soutěž, jejímž cílem je povzbudit zaměstnance a studenty ČZU k vlastní iniciativě při ochraně klimatu.

ČZU se podělila o tipy jak na nefinanční reporting

Asociace společenské odpovědnosti ve spolupráci se společností Ernst & Young Česká republika uspořádala v úterý 26. ledna 2021 webinář s praktickými radami, jak na nefinanční reporting.

ČZU opět obhajuje své prvenství v udržitelnosti. Celosvětově si polepšila

V letošním roce ČZU zaujala 45. místo v žebříčku UI GreenMetric celosvětově a opakovaně obsadila 1. místo mezi zúčastněnými vysokými školami z ČR

Food System Innovation Challenge

Studenti ČZU se zúčastnili Food System Innovation Challenge 2020. Cílem této výzvy je překlenout propast mezi znalostmi a praxí v oblasti cílů udržitelného rozvoje.

Vydali jsme knihu ČZU 77x jinak

Česká zemědělská univerzita v Praze je univerzita pulzující životem a tvoří se zde množství unikátních výsledků, které mají dopad nejen v České republice, ale i v zahraničí. Ovšem, jak už tomu tak bývá, o některých aktivit?ách se mimo vědecké kruhy příliš neví. Proto jsme vytvořili knihu “ČZU 77x jinak”, která tato témata přibližuje odlehčenou formou.

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.