Aktuality CSR

Aula ČZU se uchází o cenu „Zelená střecha roku 2020“

Hlasujte pro zelenou střechu Auly ČZU v soutěži „Zelená střecha roku 2020“ a pomozte jí vyhrát Cenu veřejnosti! Do konce srpna 2020 můžete každý týden jednou posílat své hlasy.

Česká zemědělská univerzita v Praze se umisťuje na předních příčkách ve světovém měřítku v boji proti covid-19

1. místo v rámci České republiky a 14. místo celosvětově! To je skvělý úspěch České zemědělské univerzity v Praze...

Na ČZU pomáhá, kdo může

Současná koronovirová pandemie podnítila řadu zaměstnanců i studentů České zemědělské univerzity ke společensky odpovědným dobrovolným aktivitám. Vyvíjejí se ochranné masky, šijí se roušky, poskytuje se výpočetní technika pro výzkum léčiv, vyrábí se dezinfekce… Za všechny tyto i další záslužné činnosti všem moc děkujeme!

ČZU v Praze opět zaznamenává úspěch v mezinárodním žebříčku THE Impact Ranking 2020

ČZU v Praze získala prvenství v rámci ČR ve světovém žebříčku THE Impact Ranking 2020. V celkovém pořadí se umístila na 201.–300. místě na světě.

Cestu mezi kolejemi JIH a BCD nyní osvětlují LED žárovky

ČZU je dlouhodobě nejekologičtější univerzita v České republice. Přispívá tomu mimo jiné i soutěž ČZU Campus Sustainability Challenge, které jsme se zúčastnili.

ČZU je opět nejekologičtější univerzita v ČR

Rok tvrdé práce se vyplatil. ČZU poskočila v žebříčku UI Green Metric World University Rankings na 31. místo. Patří ke špičce v ohleduplnosti k životnímu prostředí.

Na ČZU proběhla konference na téma Společenská odpovědnost napříč institucemi

Cílem konference bylo představit různé přístupy ke společenské odpovědnosti organizací (CSR) a následně otevřít diskuzi, jaká je v tomto ohledu role univerzit.

REfill – Let’s have it again

Nejlepší odpad je ten, který nevznikne. V našem kampusu se vyhazují až tisíce kelímků denně. Proto zavádíme vratný systém kelímků na kávu!

Jak ČZU hospodaří s dešťovou vodou?

ČZU v loňském roce založila Centrum pro vodu, půdu a krajinu, aby přinášela řešení právě pro důsledky nerovnoměrně rozložených srážek.

FREE SHOP ČZU

Free Shop ČZU je celouniverzitní centrum, ve kterém se shromažďují funkční a stálé velmi užitečné věci, jež původní majitel už nepotřebuje.

Cesty bioodpadu v kampusu ČZU

Na univerzitě se tvoří velké množství odpadu a značná část z toho je biodpad. Ten může tvořit až 40 % veškerého odpadu.

English ☰ Menu