Vratné obaly na jídlo a nápoje v Menze ČZU

Chcete si odnést jídlo s sebou, aniž by část obsahu skončila u vás v tašce a zároveň přispět ke snižování odpadů a šetřit přírodu? Pak jsou nové vratné obaly to pravé pro vás.

 

Od 4. března máte možnost nechat si zabalit jídlo nebo pití s sebou do vratného obalu.

 Jak na to?

  1. Stáhni aplikaci a zaregistruj se.

       
  2. Po registraci je nutné propojit aplikaci s platební kartou. V rámci registrace platební karty bude stržena 1 Kč, která se po dokončení vrátí na účet.

  3. Jídlo si objednej do REkrabičky, při objednávce (placení) ukaž QR kód z aplikace.

    U pokladny ukážete QR kód v aplikaci, zde se strhne záloha na vratný obal (80 Kč za krabičku nebo 50 Kč za kelímek) + zaplatíte spolu s jídlem manipulační poplatek 7 Kč (krabička) nebo 4 Kč (kelímek). Manipulační poplatek je nevratný, jde o poplatek provozovateli.

  4. Odnes a konzumuj - jídlo můžeš v REkrabičce ohřát v mikrovlnné troubě na střední stupeň a bez víčka!

  5. Vrať REkrabičku přes vratný automat - na automatu najdeš jednoduchý návod jak na to (nebo kdekoliv u dalších partnerů REkrabičky). Záloha se po vrácení v automatu automaticky načte ve formě kreditu.

 
 

O REkrabičce a REkelímku

 
 
 

Otázky a odpovědi:

  • Proč vratný obal?

    Jeden vratný obal nahradí až několik set jednorázových obalů, které by skončily jako odpad hned po svém použití. Snižování odpadu a odpovědné využívání zdrojů je jedním z cílů udržitelného rozvoje a odpovědného hospodaření, ke kterému se ČZU zavázala. 
    Výroba každého jednorázového obalu znamená spotřebu materiálu, vody a energií, to platí i pro jednorázové obaly z bio plastu nebo papíru, používáním vratného obalu tedy šetříme cenné přírodní zdroje.

  • Proč nemohu dostat jídlo a pití do vlastního obalu?

    Vlastní obal není možný z hygienických důvodů. Provozovatel stravovacího zařízení by nemohl zajistit, že po podání jídla nebo nápoje do takto přineseného obalu nedojde ke kontaminaci a dalším souvisejícím potížím. 

  • Budu mít možnost nechat si jídlo vydat do jednorázového obalu i po zavedení Rekrabičky?

    Po zavedení REkrabičky budou jednorázové obaly dostupné po omezenou dobu, dokud se nedoprodá zásoba stávajících obalů. Zhruba od května budou jednorázové obaly k dispozici pouze ve výjimečných případech.

  • Je to pro uživatele finančně výhodné?

    Ano, za jednorázový obal zaplatí uživatel od 4. března 15 Kč. Manipulační poplatek za REkrabičku bude 7 Kč, za REkelímek 4 Kč. Používáním vratných obalů místo jednorázových tedy ušetříte.

  • Jsou REkrabičky a REkelímky bezpečné?

    REkrabičky a REkelímky jsou před použitím profesionálně umyté, tedy perfektně čisté a hygienicky ošetřené. Obaly jsou certifikované jako zdravotně nezávadné pro použití v potravinářství na teplé potraviny a nápoje.
 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.