ČZU obhájila své postavení nejudržitelnější vysoké školy v ČR

UI GreenMetric je celosvětové hodnocení vysokých škol z pohledu udržitelného provozu. V roce 2022 se do něj zapojilo 1050 vysokých škol z 85 zemí z celého světa. Výsledek je obrazem úsilí institucí o implementaci ekologicky šetrných a udržitelných programů, zavádění ekologicky šetrných politik a ekologicky přívětivého řízení změn v prostředí akademické komunity.

Hodnocení UI GreenMetric probíhá již od roku 2009 a ČZU se ho pravidelně s úspěchem účastní. Posuzování probíhá v šesti hlavních kritériích – infrastruktura, energetika a změna klimatu, nakládání s odpady, hospodaření s vodou, doprava a vzdělávání.

V letošním roce ČZU zaujala 45. místo v žebříčku UI GreenMetric celosvětově a obsadila 1. místo mezi zúčastněnými vysokými školami z ČR. Opakovaně jsme tak obhájili své postavení nejudržitelnější vysoké školy v České republice, a i přes stále se rozšiřující účast a konkurenci jsme se celkově umístili mezi první padesátkou hodnocených.

Zelený kampus ČZU má potenciál stát se díky implementaci zelených technologií vzorem v zavádění chytrých adaptačních opatření zmírňujících dopad klimatických změn a negativních vlivů působení člověka.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.