ETUR - Evropský týden udržitelného rozvoje 2024 na ČZU

7. a 8. října 2024 se ČZU opět zapojí do Evropského týdne udržitelného rozvoje (ETUR) - jedná se o celosvětový festival akcí k podpoře udržitelnosti.

Co jsme si pro Vás na ČZU připravili?
  • SWAP
  • VÝSTAVA
  • WORKSHOP

Jedná se o akce, které by měly podpořit povědomí o důležitosti podpory udržitelnosti.

Věříme, že si každý z vás najde téma, které ho zaujme a přiložíte tak pomocnou ruku pro udržitelný život na naší planetě.

SWAP OBLEČENÍ    7.  a  8. října | 9:00–14:00 hod. AULA ČZU | předsálí

Opraš šatník a podpoř udržitelnost! Přijď si pro „nový“ kousek nebo přispěj něčím z vlastního šatníku co neunosíš, neoblékneš nebo se ti už zkrátka nelíbí. Pošli to dál.

SWAP KNIH A UPČEBNIC    celoročně KNIHOVNA ČZU | přízemí vedle výpůjčního pultu

V Knihovně ČZU můžeš celoročně swapovat knihy, učebnice, skripta nebo časopisy - v přízemí, vedle výpůjčního pultu, na "poličce" nazvané RECYKLÁTOR (RE-USE SHELF).

VÝSTAVA UDRŽITELNÁ MÓDA 7.  a  8. října | 9:00–14:00 hod. AULA ČZU | předsálí

Malá panelová výstava v rámci swapu oblečení o tom, jak a za jakých podmínek se oblečení, které možná kupujeme šije a o vlastní odpovědnosti za to, jaké oděvní značky si pro své nákupy vybereme.

VÝSTAVA IDEATHON 2024    7.  a  8. října  | 9:00–14:00 hod.
9. až 20. října | celý den
AULA ČZU | předsálí
Fakulta životního prostředí | atrium u poslucháren ZI a ZII

Panelová výstava s rekapitulací letošní studentské soutěže Ideathon s pozvánkou na příští ročník a možností přispět nápadem na téma k řešení.

WORKSHOP VERMIKOMPOSTOVÁNÍ    bude upřesněno bude upřesněno

Slupky a odkrojky ze zeleniny a ovoce, čaj či kávová sedlina, suché listy pokojovek či zelená nať od mrkve, to vše je biologicky rozložitelný odpad, který vzniká téměř v každé domácnosti? Vermikompostováním je možné ho doma zužitkovat bez zápachu, např. v designovém vermikompostéru, za který se nebudete stydět ani před návštěvou. Na workshopu se naučíte, jak založit domácí vermikompostér a dozvíte se, jak o něj a jeho osádku pečovat a jak a k čemu použít získaný substrát a digestát.

Celoročně je na ČZU již několikátým rokem v provozu také FreeShop ČZU, kde můžete zdarma swapovat nejen oblečení, ale třeba i domácí potřeby. FreeShop najdete na koleji C ve 4. patře.
Více k FreeShopu a otvírací době najdete na Facebooku či Instagramu.
Zároveň je na Facebooku zřízena skupina Free Food ČZU, kde můžete formou příspěvku nabídnout nespotřebované nezávadné potraviny či nápoje a snižovat tak s námi množství potravinového odpadu.