Udržitelné Vánoční dílny ČZU

 

 

Blížící se svátky inspirují ke štědrosti. S námi můžete své blízké obdarovat nejen láskou a společně stráveným časem, ale i originálními dárky vlastní výroby. 

 

Asociace studentů pro Vás, společně s oddělením rozvoje a udržitelnosti, připravila Vánoční dílny pro výrobu dárků z přírodních nebo recyklovaných materiálů.

 

Vánoční dílny najdete v budově Auly ČZU ve dnech 4. a 7. prosince vždy v době od 10:00 do 16:00 hodin.

 

Program - pondělí 4. prosince:

Šumivé bomby do koupele

Přírodní kosmetika bez parabenů a dalších nebezpečných chemikálií, která potěší každého milovníka koupele.

Korálkoví andělíčci

Vánoční ozdobička ze skleněných korálků české výroby, která bude dělat radost na stromku mnoho let.

Voskované ubrousky

Upcyklací zbytků bavlněných pláten napuštěných včelím voskem si vyrobíte náhradu za plastové sáčky na zabalení svačiny nebo za potravinovou folii.

Mini olejové parfémy

Přírodní kosmetika ve znovuplnitelném obalu.

Svíčky ve skle, keramice nebo porcelánu

Svíčky z přírodního sójového vosku parfémované esenciálními oleji umístíme do skleniček nebo hrníčků, které již přestaly sloužit. Můžete si přinést vlastní uzavíratelnou skleničku nebo hrnek do objemu max. 200 ml.

 

Program - čtvrtek 7. prosince:

Balzám na rty

Přírodní balzám z včelího nebo kandelilového vosku s přírodními oleji a vitamíny.

Jmenovky na dárky (quilling)

Jmenovky vyrobené upcyklací kartonu a papíru ze skartovaček.

Koupelová sůl

Přírodní kosmetika bez parabenů a dalších nebezpečných chemikálií, která potěší každého milovníka koupele. Můžete si přinést vlastní uzavíratelnou skleničku do objemu max. 200 ml.

Látkové obaly na dárky

Šité originální látkové obaly na dárky z odložených košil nebo džínů (ve spolupráci s ReTaška). Můžete si přinést vlastní košili z bavlněného plátna, kterou již nechcete nosit.

Balicí papír

Ručně zdobený balicí papír vyrobený upcyklací nákupních papírových tašek. 

 

Přijďte si sami nebo s rodinou vyrobit drobný originální dárek šetrný k přírodě nebo jen načerpat vánoční atmosféru kampusu ČZU.

 

 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.