Ukliďme ČZU & Suchdol!

Srdečně zveme všechny, na úklidovou akci „Ukliďme ČZU & Suchdol“ pořádanou  studenty ČZU 31.3.2023 od 9:00 do 14:00 hod.

Společně uklidíme univerzitní areál, jeho okolí a následně se vydáme na vytipované lokality městské části Praha-Suchdol.

Před konáním akce je z důvodu kapacity nezbytné se závazně registrovat prostřednictvím webu Ukliďme Česko 2023.

Naše základna „Pytlomat“ bude dne 31.3.2023 v době od 9:00 do 14:00 hod. ve stánku před budovou menzy, kde všem registrovaným účastníkům vydají organizátoři pytle na odpad, rukavice, provázky na svázání pytlů a všechny potřebné informace.

Budeme se pohybovat i mimo prostor pro pěší, procházet křoví, trávu a příkopy podél silnic, proto doporučujeme pevnou obuv a oblečení, které se nebojíte ušpinit. Zároveň nevíme, co vše v přírodě po lidech zůstává, dbejte proto své osobní bezpečnosti a v případě nalezení většího odpadu kontaktujte organizátory akce (kontakt na organizátory je přístupný registrovaným účastníkům na webu Ukliďme Česko 2023).

  • Pytle s nasbíraným odpadem dobře zavažte a umístěte na dobře viditelné a přístupné místo (např. okraj chodníku, kontejnerová stání).
  • Místa, kde nám pytle necháte prosím vyfoťte, nasdílejte jejich polohu prostřednictvím map a informace zveřejněte na facebookové události, nebo pošlete na whatsapp organizátorovi akce.
  • Odpad můžete také rovnou vytřídit do vhodných barevných kontejnerů, které jsou rozmístěny po celém areálu ČZU.

 

Akce se koná za podpory MěÚ Praha-Suchdol a ČZU.

 

Důležité informace:

Termín akce: 31.3.2023 od 9:00 – 14:00 hod.

Místo srazu: Stánek u hlavního vchodu budovy Menzy ČZU

Registrace dobrovolníků: https://www.uklidmecesko.cz/event/38094

 výsledek akce

31.3.2023 z iniciativy studentů FAPPZ, s podporou oddělení rozvoje a udržitelnsoti  ČZU a městské části Praha-Suchdol a spolku Ukliďme Česko, proběhla na ČZU akce "Ukliďme ČZU & Suchdol"

V plánu bylo uklidit areál kampusu ČZU, jeho okolí a vybrané části městské části Praha-Suchdol.

I přes nepřízeň počasí (celý den intenzivně pršelo), se akce zúčastnilo 9 dobrovolníků z řad zaměstnanců a studentů ČZU. Podařilo se uklidit Libosad a jeho okolí, oblast kolem Experimentálních stájí a ulici vedoucí od fakulty Tropického zemědělství k Libosadu, lesík a keřový pás vedoucí podél příjezdové cesty do areálu a lesík za fakultou PEF a okolí technické fakulty, potravinářského pavilonu, garáží a přilehlé spojující ulice. Část dobrovolníků procházela okolí kolejí a běžecké dráhy. Na základě žádosti od MěÚ Praha-Suchdol byla uklizena část ulice Kamýcká v úseku od Brandejsova náměstí po autobusovou zastávku Výhledy. Milým překvapením byl zájmem o úklid ze strany zahraničních studentů, který významně převyšoval zájem českých studentů.

V rámci úklidu areálu byla část odpadu dobrovolníky rovnou vytříděna do příslušných sběrných kontejnerů. Díky tomu byl počet odložených pytlů s odpadem z akce v rámci areálu minimální. Pytle s odpadem, které nebyly vytříděny do kontejnerů a byly ponechány na viditelných místech následně během víkendu odvezeny firmou zajištěnou ve spolupráci s MěÚ Praha-Suchdol. Celkový nasbíraný odpad v rámci areálu ČZU činil odhadem 130 kg. Mezi nejkurioznější nálezy patřila jednoznačně stará kovová kamna, nalezená v lesíku za fakultou PEF. Nejvyšší podíl v rámci nasbíraného odpadu tvořily plasty, sklo a nedopalky cigaret. Právě nedopalky cigaret se nejvíce vyskytovaly na místech, která nejsou pro kouření vyhrazena. V těsné blízkosti Libosadu (u zahrádek) byla také vyčištěna dvě místa s větším množstvím odložených odpadků.

Všem, kteří se do akce zapojili velmi děkujeme.

Zváštní dík patří také organizátorům akce Ing. Barboře Burešové, Ph.D. a Ing. Petru Šmídovi 

Fotografie-zdroj: Petr Šmíd, ČZU

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.