ČZU součástí CRP UNILEAD

Centralizovaný rozvojový program MŠMT (CRP) University leaders in SDGs (Sustainable Development Goals OSN Cíle udržitelného rozvoje OSN) zkráceně CRP UNILEAD 2022 byl zaměřen na aktivity pro naplňování cílů udržitelného rozvoje.

CRP UNILEAD 2022 koordinovala Masarykova univerzita (MUNI) a podílelo se na něm celkem 24 českých univerzit.

Bylo definováno deset oblastí „zdrojů pro změnu“, ke každé oblasti byl analyzován stávající stav a míra zavedených opatření na jednotlivých univerzitách a na základě odborných rešerší a praktických zkušeností byla navržena sada konkrétních opatření pro danou oblast. ČZU byla garantem pro oblast Hospodaření s vodou, dešťová a šedá voda. V ostatních oblastech zástupci ČZU fungovali jako poradci nebo členové týmů.

Cílem projektu je, na základě účinné spolupráce a sdílení zkušeností a dobré praxe z implementace opatření udržitelného rozvoje, posílit roli univerzit co by efektivních, odpovědných a inkluzivních veřejných organizací.

Výstupem projektu je sada doporučení aplikovatelných managementem univerzit. Důležitým následným krokem bude přenos do praxe s nezbytným zapojením a edukací vnitřních i vnějších klíčových osob a uživatelů.

V současné době probíhá schvalování návrhu pokračujícího projektu pro rok 2023, jehož cílem je rozvoj v oblasti širšího engagementu s možným zpracováním kurikula či dobrovolného standardu.

Více k programu: Projekt UNILEAD | Udržitelnost na Masarykově univerzitě (muni.cz)

Soubory ke stažení

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.