ČZU je nejúspěšnější z českých univerzit v naplňování principů udržitelnosti. Celosvětově je na 158. místě

Velké srovnání 700 univerzit z hlediska naplňování environmentální dimenze udržitelnosti přináší nejnovější žebříček QS World University Rankings. Česká zemědělská univerzita v Praze v něm figuruje na 158. místě a z českých univerzit je nejlepší.

Vůbec poprvé jsou v tomto žebříčku univerzity hodnoceny podle toho, jak naplňují principy udržitelnosti jak v environmentální, tak i společenské dimenzi. QS World University Rankings sledoval z pohledu udržitelnosti čtyři české univerzity z celkem 700 světových. ČZU je v oblasti udržitelnosti českým lídrem a se 158. místem ve světě je na tom stejně jako např. univerzita v Ósace.

„Ve společenské dimenzi již výsledky tak skvělé nejsou. V tomto ohledu však má naše univerzita velký potenciál ke zlepšení především díky naplňování Plánu rovných příležitostí – Gender Equality Plan,“ podotýká prorektor pro mezinárodní vztahy a 1. prorektor ČZU prof. Michal Lošťák a připomíná, že v jiném žebříčku, Times Higher Education Ranking, který sleduje udržitelnost univerzit prostřednicím naplňování 17 Cílů udržitelného rozvoje OSN již několik let, byla ČZU naposledy na vynikajícím 17. místě na světě ze všech 1441 univerzit při naplňování Cíle č. 17: Partnerství ke splnění cílů. Účast v tomto Cíli je povinná pro všechny univerzity, které se chtějí tohoto hodnocení účastnit.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.