Giving Tuesday - celosvětový den štědrosti a dobrých skutků

#GivingTuesday

Giving Tuesday je světový den štědrosti a dobrých skutků, v tento den se miliony lidí napříč všemi kontinenty spojí, aby inspirovali a konali dobro.

Pojďte společně na ČZU darovat kousek dobra – staňte se součástí akce Giving Tuesday,
staňte se součástí celosvětového dárcovského hnutí – pomáhat je snadné.

JAK SE MOHU STÁT SOUČÁSTÍ AKCE GIVING TUESDAY NA ČZU?

a) Přineste věcný dar do charitativní sbírky

– oděvy, hračky, drobný domácí spotřebič (vše čisté, nepoškozené, funkční)

- do charitativní sbírky pro společnosti ADRA, Armáda spásy a Azylový dům sv. Terezie budou přijímány:

• oděvy pro děti i dospělé (největší poptávka po zimním oblečení, ale i za letní budou rádi)
  • hračky a hry
  • spacáky
  • drobné domácí spotřebiče – např. mixér, šlehač (pro vybavení startovacích bytů)

Co nenosit: roztržené a špinavé oděvy, kočárky, autosedačky, rozměrné předměty

b) Přispějte do finanční sbírky - pro spolek Letohrádek Vendula, z.s.

• hotově do sbírkové pokladničky v den konání akce
  • bezhotovostním převodem na charitativní účet ČZU 500 201 212/0800VS 997303, který je zpřístupněn již nyní a bude otevřen pro zasílání příspěvků do 30.11.2022.

QR platba

Spolek můžete podpořit celoročně nákupem pečiva jejich vlastní výroby na stánku před rektorátem. Taková podpora dává i největší smysl, protože vede k udržení pracovních míst pro handicapované.

Spolek Letohrádek Vendula, z.s. zaměstnává osoby s těžkým zdravotním a sociálním handicapem v chráněné pekárně a prádelně. V současné době spolek prochází těžkým postcovidovým obdobím a zároveň se vypořádává s dopady zvyšování energií. Tyto události vedly k ukončení některých činností, mezi nimiž bylo např. poskytování sociálních služeb. Spolek se snaží udržet alespoň chráněné dílny, i když i zde je provoz částečně omezen a z původních jedenácti zaměstnanců na chráněných místech jich nyní zaměstnává sedm. Zrušení sociálních služeb s sebou neslo propuštění třiceti zaměstnanců a ukončení služeb pro bezmála čtyřicet handicapovaných klientů, kteří využívali např. denního stacionáře (zdroj: Hynek Sojka a Berounský deník1). Zaměstnávání handicapovaných osob v chráněných dílnách je velmi důležitou součástí pro jejich začlenění do společnosti a zároveň poskytuje ochranu před sociálním vyloučením.

Vybranou částku spolek využije na nákup vybavení pekárny a pekárenského zboží (přepravky na pečivo, vykrajovátka, ochranné pracovní prostředky, pečící potřeby apod.).

KDE A KDY?

Věcné dary a hotovostní finanční sbírka budou vybírány na stánku Giving Tuesday

V ÚTERÝ 29. 11. 2022 OD 9:00 DO 15:00 HOD.

V BUDOVĚ MENZY (PO PRAVÉ STRANĚ VEDLE VCHODU)

Všem zaměstnancům, studentům a přátelům České zemědělské univerzity v Praze, kteří se zapojí do společného konání dobra předem velmi děkujeme.

Fotografie z chráněných dílen Letohrádku Vendula (zdroj: Hynek Sojka, Letohrádek Vendula)

Zdroje:

1 Berounský deník - https://berounsky.denik.cz/z-regionu/letohradek-vendula-konci-se-socialnimi-sluzbami-posledni-ranou-byl-koronavirus-20200603.html