ČZU obhajuje své prvenství v udržitelnosti

ČZU je v tématech udržitelnosti a společenské odpovědnosti opakovaně nejlépe hodnocenou univerzitou v České republice. V letošním ročníku mezinárodního žebříčku UI Green Metric University Ranking, který hodnotí udržitelnost univerzit, se ČZU umístila na 62. místě z celkových 956 univerzit.

Již po několikáté jsme obhájili své prvenství v České republice a vzhledem ke skutečnosti, že se počet univerzit, které tento žebříček hodnotí, značně rozšiřuje, považuji hodnocení ČZU za velmi dobré, a to i s ohledem na vzrůstající celosvětovou konkurenci. Čím dál více univerzit přebírá odpovědnost za svou činnost. Excelentní výzkum a projekty, které ČZU řeší, společně se snahou vychovávat kvalitní absolventy, předurčují ČZU k tomu, aby šla ostatním vysokoškolským institucím příkladem“ uvádí prorektor pro kvalitu vzdělávací a tvůrčí činnosti doc. Valášek.

Žebříček UI Green Metric University Ranking ověřuje a hodnotí data v 6 hlavních kategoriích, do kterých patří infrastruktura, energie a klimatická změna, nakládání s odpady, hospodaření s vodou, doprava a vzdělávání. Nově byla letos hodnocena adaptace na celosvětovou koronavirovou pandemii.

V minulém roce zvítězil nedávno postavený Pavilon tropického zemědělství v soutěži Adapterra Awards 2021 v kategorii pracovní prostředí o nejlepší projekty reagující na klimatické změny. ČZU taktéž převzala cenu za první místo v Národní ceně České republiky za společenskou odpovědnost v kategorii Veřejný sektor, velké a střední podniky – chytré inovace.

V roce 2021, kdy pandemie Coronaviru stále tlumila mnohé aktivity, se ČZU podařilo úspěšně dokončit několik projektů přispívajících k rozvoji, modernizaci a inovacím v kampusu. Mimo to ČZU kontinuálně podniká celou řadu aktivit, kterými přispívá k šetrnému provozu organizace.

Bližší informace o aktivitách v oblasti společenské naleznete na webu CSR ČZU.