FREE SHOP ČZU

Free Shop ČZU je celouniverzitní centrum, ve kterém se shromažďují funkční a stálé velmi užitečné věci, jež původní majitel už nepotřebuje, a tak díky této organizaci mohou posloužit někomu dalšímu, a to zcela bezplatně. Pozitivní dopad shledáváme v úlevě správě kolejí, předcházení zbytečnému plýtvání a konzumnímu způsobu života.

Free Shop ČZU vznikl v rámci studentské soutěže ČZU Campus Sustainability Challenge 2018. Od začátku října 2018 probíhala výstavba Free Shopu ČZU a jeho provoz byl zahájen 7. února 2019. Prostory Free Shopu podpořila univerzita, vybavení prostoru probíhalo ve spolupráci s Fakultou lesnicmou a dřevařskou, která pro obchod vyrobila nábytek ze zbylého materiálu.

Pokud Vás tento projekt zaujal, neváhejte Free Shop navštívit! Také budeme velmi rádi za další členy našeho týmu. Spoluprací můžete získat nové zkušenosti, přijít do kontaktu i se zahraničními studenty, dělat radost ostatním a sem tam si najít něco nového do svého šatníku.

Najdete nás v budově BCD na koleji C ve 4. patře, přímo naproti schodům. Na facebookových stránkách nás můžete kontaktovat a naleznete zde také naši otevírací dobu.

Free Shop ČZU

(Kryštof Stýblo, Johana Svobodová, Tomáš Fidler)