Inspirujte se udržitelným přístupem studentů ČZU

ČZU se v rámci mezinárodní spolupráce s V4 Green Universities zúčastnila video soutěže, jejímž cílem bylo povzbudit zaměstnance a studenty ČZU k vlastní iniciativě při ochraně klimatu. Úkolem bylo natočit video, které ukazuje příklady udržitelného životního stylu a motivuje k němu i ostatní.

Podívejte se na vítězná videa a nechte se inspirovat tipy, jak se můžete v každodenním životě chovat ohleduplně k životnímu prostředí.

Za ČZU se do soutěže přihlásilo 33 videí a 10 nejlepších bylo oceněno věcnými cenami.

1. místo – Elektrokolo, Powerbanka se solárním panelem, Voucher do ČZU shopu za 2 500Kč, Kniha ČZU 77x JINAK
  2. místo – Elektrokolo, Powerbanka se solárním panelem, Kniha ČZU 77x JINAK
  3. místo – Elektrokolo, , Kniha ČZU 77x JINAK
  4. -10. místo - Powerbanka se solárním panelem, Kniha ČZU 77x JINAK

Do soutěže se zapojili také studenti a zaměstnanci ze čtyřech dalších zahraničních univerzit:

• University of Pécs, Hungary
  • The Slovak University of Agriculture in Nitra, Slovakia
  • University of Kragujevac, Serbia
  • Ukrainian National Forestry University, Ukraine.

Mezinárodní porota složená ze zástupců všech univerzit hodnotila videa v rámci každé země zvlášť. Hodnotila se kritéria – Practicability of the idea (easy to implement), Innovativeness of the idea a Video’s technical quality.