ČZU podporuje studentské projekty usilující o udržitelnější kampus

Do letošního ročníku ČZU Campus Sustainability Challenge se přihlásilo 11 ambiciózních studentských projektů se společným cílem zlepšit život v kampusu. Odborná komise vybrala na základě prezentací tří nejlepší projekty, které budou s podporou Rektorátu ČZU realizovány.

Prvním z podpořených projektů je výstavba hmyzího hotelu, který bude monitorovat život hmyzu. Dalším podpořeným projektem je edukativní značení v kampusu, které bude čtenáře pobízet k ohleduplnějšímu myšlení a chování. Posledním podpořeným projektem je monitoring nárazů ptáků do skleněných ploch v kampusu ČZU.

Cílem soutěže ČZU Campus Sustainability Challenge je realizovat inovativní studentské nápady, které zvyšují pozitivní dopad fungování kampusu ČZU nebo rozšiřují odpovědné chování mezi zaměstnance a studenty ČZU. Letošní ročník soutěže současně vyzýval k naplňování cílů udržitelného rozvoje OSN. 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.